Główne
    Aktualności

    Projekty
    GirLS
    Buffy
    Gepard
    Drzewko
    Kucharek
    Pozostałe

    Programowanie
    C++
    Java
    PHP

    Inne
    Współpraca
    Kontakt
 GirLS 
Na system GirLS składa się kilka elementów. Oczywiście najważniejszym jest samo urządzenie elektroniczne. Składa się ono z mikrokontrolera, modułu komunikacji z komputerem PC (w celu umożliwienia skonfigurowania urządzenia), modułu GPS oraz modułu GSM. Ogólnie można je przedstawić w postaci poniższego schematu blokowego.

GirLS v1.0 - schemat blokowy systemu
Rysunek 1. GirLS v1.0 - schemat blokowy systemu


Na podstawie takiego ogólnego podejścia, korzystając z konkretnych, już wybranych elementów przygotowałem schemat ideowy urządzenia. Niektóre elementy uwzględnione na schemacie nie zostały wykorzystane, dlatego nie przejmujcie się, jeśli coś "wisi" bez sensu "w powietrzu" i nie jest sensownie podpięte do niczego. Poniżej przedstawiam schemat ideowy urządzenia.

GirLS v1.0 - schemat ideowy urządzenia
Rysunek 2. GirLS v1.0 - schemat ideowy urządzenia


Schemat ideowy urządzenia [68.7 KB]

Nie będę tutaj prezentował schematu płytki, ponieważ każdy zainteresowany budową urządzenia na pewno zaprojektuje ją sobie lepiej niż ja :-)

Kolejnym składnikiem systemu jest oczywiście samo oprogramowanie kontrolujące urządzenie, czyli to wgrane do mikrokontrolera ATMega128. Tutaj również nie zaprezentuję pełnego kodu Ÿródłowego, ale przedstawię schemat blokowy, na którym się wzorowałem podczas pisania kodu i dokładnie w ten sam sposób on działa.

GirLS v1.0 - schemat blokowy oprogramowania mikrokontrolera
Rysunek 3. GirLS v1.0 - schemat blokowy oprogramowania mikrokontrolera


Jak już wspominałem w opisie oprogramowanie, system ma możliwość lokalnej konfiguracji. Odbywa się ona poprzez połączenie urządzenia z komputerem PC z wykorzystanie kabla do transmisji szeregowej. Żeby maksymalnie uprościć oraz uprzyjemnić taką konfigurację, napisałem aplikację "GirLS - Konfigurator", która pozwala w łatwy sposób skonfigurować urządzenie. W związku z tym, że nie posiadacie urządzenia, to nie możecie sprawdzić w praktyce jak przebiega taka konfiguracja. Jedyne co mogę Wam udostępnić to sam program do konfiguracji, może ktoś chce sobie pooglądać ;-) Do programu dołączam również instrukcję obsługi, chociaż mam świadomość, że na wiele może sie nie zdać...

GirLS - Konfigurator [737 KB]

GirLS - Konfigurator - instrukcja [213 KB]


Komentarze

Autor: aejnuub 05.12.2011 16:18:51
BeeO6t , [url=http://xdmbfjswbkxu.com/]xdmbfjswbkxu[/url], [link=http://prdrlznfsnnv.com/]prdrlznfsnnv[/link], http://yyrexxekjmej.com/


Autor: sjjojmkdn 24.11.2011 12:05:55
H9HeXE <a href="http://kccfivweapqx.com/">kccfivweapqx</a>


Autor: Kaylie 23.11.2011 20:52:29
Glad I've fialnly found something I agree with!


Autor: Giryś 14.06.2008 14:15:40
Niestety nie mam aparatu cyfrowego. Całość nie jest w żadnej obudowie i nie wygląda najlepiej, bo to tylko prototyp był.


Autor: Kuba 12.11.2007 00:01:44
mozesz zamiescic jakies zdjecia projektu?


Skomentuj

Imię (Nick):
Komentarz:
    Sonda
Jakie języki wykorzystujesz najczęściej?

 ASP
 Assembler
 C
 CSS
 C++
 C#
 Delphi
 Fortran
 HTML
 Java
 JavaScript
 Pascal
 Perl
 PHP
 Python
 SQL
 XHTML
 XML
 WML


Pokaż wyniki

 
Copyright © 2005-2008 Rafał "Giryś" Girycki
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Valid HTML 4.01 Transitional