
Rysunek 1. GirLS v1.0 - schemat blokowy systemu
Na podstawie takiego ogólnego podejścia, korzystając z konkretnych, już wybranych elementów przygotowałem schemat ideowy urządzenia. Niektóre elementy uwzględnione na schemacie nie zostały wykorzystane, dlatego nie przejmujcie się, jeśli coś "wisi" bez sensu "w powietrzu" i nie jest sensownie podpięte do niczego. Poniżej przedstawiam schemat ideowy urządzenia.

Rysunek 2. GirLS v1.0 - schemat ideowy urządzenia

Nie będę tutaj prezentował schematu płytki, ponieważ każdy zainteresowany budową urządzenia na pewno zaprojektuje ją sobie lepiej niż ja :-)
Kolejnym składnikiem systemu jest oczywiście samo oprogramowanie kontrolujące urządzenie, czyli to wgrane do mikrokontrolera ATMega128. Tutaj również nie zaprezentuję pełnego kodu ródłowego, ale przedstawię schemat blokowy, na którym się wzorowałem podczas pisania kodu i dokładnie w ten sam sposób on działa.

Rysunek 3. GirLS v1.0 - schemat blokowy oprogramowania mikrokontrolera
Jak już wspominałem w opisie oprogramowanie, system ma możliwość lokalnej konfiguracji. Odbywa się ona poprzez połączenie urządzenia z komputerem PC z wykorzystanie kabla do transmisji szeregowej. Żeby maksymalnie uprościć oraz uprzyjemnić taką konfigurację, napisałem aplikację "GirLS - Konfigurator", która pozwala w łatwy sposób skonfigurować urządzenie. W związku z tym, że nie posiadacie urządzenia, to nie możecie sprawdzić w praktyce jak przebiega taka konfiguracja. Jedyne co mogę Wam udostępnić to sam program do konfiguracji, może ktoś chce sobie pooglądać ;-) Do programu dołączam również instrukcję obsługi, chociaż mam świadomość, że na wiele może sie nie zdać...

