Główne
    Aktualności

    Projekty
    GirLS
    Buffy
    Gepard
    Drzewko
    Kucharek
    Pozostałe

    Programowanie
    C++
    Java
    PHP

    Inne
    Współpraca
    Kontakt
 Buffy 
Autorzy programu: Girycki Rafał, Gołębiowski Robert, Jakubowski Marcin

Buffy jest typowym programem wspomagającym pobieranie plików z Internetu, czyli tzw. menedżerem pobierania plików. Jego głównym zadaniem jest zwiększenie prędkości, z jaką pobierane są pliki poprzez wielokrotne podłączenie do serwera i ściąganie poszczególnych części pliku jednocześnie, oczywiście w ramach możliwości, jakie oferuje serwer. Buffy obsługuje dwa najpopularniejsze protokoły przesyłu danych: HTTP, o który oparta jest sieć WWW oraz FTP. Program jest w pełni konfigurowalny przez użytkownika. Główną jego cechą jest możliwość wyboru metody, przy pomocy której odbywać ma się pobieranie pliku. Do wyboru są dwie:
  • metoda pobierania częściowego - podstawą tej metody jest podział pobieranego pliku na kilka (-naście) części, z których każda pobierana jest niezależnie przez oddzielne połączenie z serwerem i dane zapisywane są w oddzielnych plikach tymczasowych. Po poprawnym pobraniu wszystkich części następuje ich złączenie w plik wynikowy. Kolejne ściągane bajty dopisywane są do odpowiedniego pliku, co oznacza, że rozmiary plików rosną wraz z postępem procesu pobierania danych części.
    Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że użytkownik może zacząć pobierać plik w momencie, gdy nie ma jeszcze wystarczającego miejsca na dysku na pełny plik. Może określić ilość jednocześnie pobieranych części w ramach ustalonych ograniczeń, również minimalny rozmiar pojedynczej części mieści się w jego geście.
    Niestety metoda ta posiada również wady, a największą z nich jest konieczność skopiowania danych z poszczególnych plików tymczasowych do jednego pliku wynikowego podczas złączania. Dlatego też do dyspozycji użytkownika jest druga metoda.


  • metoda pobierania pełnego - w przeciwieństwie do metody poprzedniej tutaj plik nie jest dzielony na kilka fizycznych plików tymczasowych. Algorytm tej metody podczas rozpoczęcia pobierania pliku tworzy na dysku w katalogu docelowym plik o rozmiarze pliku pobieranego wypełniając go początkowo znakami pustymi. Następnie wykorzystując określoną przez użytkownika ilość jednoczesnych połączeń pobierane są kolejne fragmenty pliku.
    Zaletą tej metody jest brak potrzeby jakichkolwiek operacji kopiowania, ponieważ dane pliku zapisywane są od razu w wyznaczonym miejscu docelowym.
    Natomiast wadą jest to, że użytkownik w celu rozpoczęcia pobierania musi dysponować wystarczającym miejscem na dysku, aby pomieścić cały plik. Własność ta może być również traktowana jaka pewnego rodzaju zaleta, ponieważ użytkownik dokładnie wie ile musi poświęcić miejsca na dysku twardym i ma pewność, że nie zabraknie tego miejsca w trakcie procesu pobierania.
Jedyne, co może psuć użytkownikowi przyjemność z używania programu :) jest konieczność ręcznego wpisywania adresu pobieranego pliku w oknie Buffy'ego, ale nie powinno to być przeszkodą, zwłaszcza, że można użyć magicznej kombinacji Ctrl-C Ctrl-V (tzn. kopiuj - wklej) i prosto skopiować adres z przeglądarki do programu. Tego typu drobne ulepszenia powinny być niedługo również dołożone.

Zapraszam do bliższego zapoznania się z programem Buffy (czyt. pobrania go :) ).


Skomentuj

Imię (Nick):
Komentarz:
    Sonda
Jakie języki wykorzystujesz najczęściej?

 ASP
 Assembler
 C
 CSS
 C++
 C#
 Delphi
 Fortran
 HTML
 Java
 JavaScript
 Pascal
 Perl
 PHP
 Python
 SQL
 XHTML
 XML
 WML


Pokaż wyniki

 
Copyright © 2005-2008 Rafał "Giryś" Girycki
All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Valid HTML 4.01 Transitional